PARADOKS

AKTUAL

Deputatlığa namizədlərin qeyri-adi ad, soyad, ata adları

16-01-2020, 11:25
  •     
  • Ölkə |
  •  Oxunma: 25

Deputatlığa namizədlərin qeyri-adi ad, soyad, ata adları
Bu parlament seçkiləri əvvəlkilərdən ilk növbədə onunla fərqlənir ki, namizədlərin sayı çoxdur. Onların arasında maraqlı peşə sahibləri, ad-soyadı orijinal, hamıdan seçilənlər də var.

Axar.az seçki gündəmini nəzərə alaraq, qeyri-adi ad-soyada, ata adına sahib deputatlığa namizədlərin siyahısını hazırlayıb. Onları təqdim edirik:

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi üzrə namizədlər Əliyev Taliyət Məhəmməd oğlu və Vəliyev Əpoş İslam oğlu.

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi üzrə namizəd Şalvarov Bəxtiyar Yadigər oğlu.

14 saylı Xəzər seçki dairəsi üzrə namizəd Qasımov Nəciməli Yağnalı oğlu.

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi üzrə namizədlər Əliyev Əsab İspəndiyar oğlu və Niftiyev Namik Yolu oğlu.

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi üzrə namizəd Dinler Umuxanım Nadir qızı.

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi üzrə namizəd Əhmədova Əkimə Əmir qızı.

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi üzrə namizəd Quliyev İlqar May oğlu.

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi üzrə namizəd Şimşek Xalidə Hümbət qızı.

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi üzrə namizəd Əliyev Zülal Əli oğlu.

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi üzrə namizəd Şəmsivari İndira İslam qızı.

48 saylı Yevlax seçki dairəsi üzrə namizəd Bayramova Gülnarəsəmali Məcbur qızı.

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi üzrə namizəd Nurməmmədov Namiq Arzuetdin oğlu.

52 saylı Quba seçki dairəsi üzrə namizəd Cılğamlı Şəbnəm Elçin qızı.

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi üzrə namizəd Əliyev Samir Cırax oğlu.

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi üzrə namizəd Nifdaliyev Orucali Şanavaz oğlu.

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi üzrə namizəd XXX Yusif Namazoğlu oğlu.

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi üzrə namizəd Xidir-zadə Raymonda Zaur.

112 saylı Qax seçki dairəsi üzrə namizəd Əmrahlı Limunət Şəfi qızı.

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi üzrə namizədlər Əliyev Toğrul Firon oğlu və İskəndərov Vüqar Yapon oğlu.

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi üzrə namizəd İsmayılova Südabər Şöyüb qızı.

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi üzrə namizəd Həşimov Elbrus Əlfasiya oğlu.


SOSYAL MEDYADA BİZİ İZLƏYİN

YUXARI